Hemodialyzační středisko

O středisku:

Strahovské středisko patří svojí kapacitou i počtem každoročně prováděných výkonů k největším v ČR. Provoz 17 dialyzačních lůžek střediska je zajištěn cca 30 dialyzačními přístroji (Fresenius 5008, Fresenius 5008S, Gambro AK 200 Ultra S, Artis, Bellco - Formula 2000, Nipro - Surdial, B. Braun- Dialog+). Mimo obvyklého vybavení HDS hemodialyzačními monitory disponuje naše centrum ještě řadou dalších doplňujících přístrojů, v některých případech unikátních v rámci ČR, které slouží ke zkvalitňování námi poskytované péče (např. v dlouhodobém sledování kvality a funkce cévního přístupu) a dále k účelům výukovým a výzkumným (ultrazvukový měřič průtoku krve cévním přístupem a hemodynamiky pacienta HD01 Plus firmy Transonic Systems, monitory změn krevního objemu během dialýzy CritLine firmy Hemametrics, měřič bioimpedance k hodnocení míry převodnění pacienta Xitron, enzymatické on-line monitory kvality dialýzy DQM Gambro).

Vybavení našeho HDS nám dovoluje provádět mimo “běžné“ hemodialýzy i další modifikace léčby mimotělní očistou krve: on-line hemodiafiltraci a hemofiltraci, HFR-EVOLUTION a individualizovat tak léčbu na základě konkrétních potřeb každého pacienta. Pacienti mají k dispozici také kvalifikovaného psychologa. Hemodialyzační středisko funguje v nepřetržitém provozu, kdy je po celou dobu 24 hodin možné hemodialyzovat pacienty, u kterých není z medicínských důvodů možné HD odložit.

Pravidelná, plánovaná HD péče je poskytována ve 3 směnách, v celkovém počtu 17 HD směn týdně. Toto nám poskytuje dostatečnou flexibilitu, abychom byli schopni vyhovět přáním pacientů na individuální rozložení jejich dialýz. Pacienti se podle svého výběru mohou dialyzovat v křeslech nebo na lůžkách, obojí elektricky polohovatelné. Všechny dialyzační sály jsou klimatizované.

Podrobnější informace o hemodialýze naleznete zde.

Ordinační hodiny:

Provoz je rozdělen do tří směn - ranní (od 06:30), odpolední (od 12:30) a večerní (od 18:30).

Ve čtvrtek dopoledne, v sobotu ráno + večer a v neděli dopoledne  se z technických důvodů nedialyzuje.

Pracovníci:

MUDr. František Švára (vedoucí lékař)

Jana Veřmiřovská (staniční sestra)

Kontakt:

Telefon: +420 225 003 232, +420 225 003 204

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Najdi..

facebook

Dobrý anděl

 

centrum domácí péče

rekreacni.dialyza

Logo Helppes

Labelaz

My Label